close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 września 2017

  30 sierpnia br. w obecności podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Bartosza Cichockiego, ambasadora Jana Piekło oraz konsula generalnego w Charkowie Janusza Jabłońskiego zamknięto projekt realizowany w Awdijiwce w ramach systemu małych grantów ambasady polskiej w Kijowie. W ramach projektu wymieniono okna w szkole numer 6, gdzie uczy się blisko 500 dzieci, oraz zakupiono wyposażenie do gabinetu geografii.

  Patrząc dziś na wyremontowany budynek szkoły nr 6, chciałbym podkreślić, że jest to jedynie mały fragment Polskiego wsparcia dla Ukrainy. Od początku Rewolucji Godności, Polacy aktywnie wspierali Ukrainę w trudnym procesie reform. Tylko w 2016 roku, udało nam się przekazać pomoc rozwojową wartą ok 23 mln EUR. Celem Polski jest dalsze wsparcie Ukrainy w procesie budowy demokratycznego państwa. Państwa z aktywnym społeczeństwem obywatelskim oraz silną gospodarką rynkową – podkreślił minister B. Cichocki.

   

  W uroczystości wziął również udział kierownik obwodowej wojskowo – cywilnej administracji i szef donieckiej państwowej administracji obwodowej Pawło Zebriwskyj oraz Pawło Malychin szef wojskowo – cywilnej administracji Awdijiwki. 

  SP a
  SP b
  SP c
  SP d
  SP e
  SP f
  SP g

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: