close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA NAUKOWO-KULTURALNE

 • 13 czerwca 2019

  Narodowe Centrum Kultury w Warszawie ogłasza nabór do XIX edycji (na rok 2020) Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Gaude Polonia”.

  Program „Gaude Polonia” przeznaczony jest dla młodych twórców i tłumaczy z literatury polskiej z krajów Środkowo-Wschodniej Europy, w pierwszej kolejności z Białorusi i Ukrainy.

   

  Pobyt stypendialny w Polsce będzie trwać od 1 lutego do 31 lipca 2020 roku. Nabór odbywa się na drodze konkursu. Od kandydatów wymagana jest znajomość języka polskiego przynajmniej na poziomie podstawowym. Termin zgłoszeń do udziału w programie upływa 15 października 2019 roku.

   

  Wymagane dokumenty:

  - wniosek o przyznanie stypendium;

  - minimum 2 rekomendacje od twórców uznanych w wybranej przez kandydata dziedzinie;

  - portfolio w wariancie papierowym lub na CD/DVD.

   

  Wnioski o stypendium można składać w Instytucie Polskim w Kijowie (ul. Chmielnickiego 29/2, lok. 17, 01-030 Kijów) lub bezpośrednio w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (ul. Płocka 13, 01-231 Warszawa).

   

  Szczegółowy regulamin programu można znaleźć na stronie: https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/stypendia/programy/gaude-polonia/dokumenty.

   

  Dodatkowe informacje o Programie można uzyskać w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie (tel. +48 22 350 95 30, e-mail: bberdychowska@nck.pl).

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: