close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 grudnia 2017

  Ambasada Polska przekazała sprzęt medyczny do szpitala w mieście Rubiżne w obwodzie Ługańskim.

  W ramach programu Polskiej Pomocy z roboczą wizytą do obwodu ługańskiego przyjechali przedstawiciele ambasady RP w Kijowie. Spotkali się z dyrektorem departamentu spraw zagranicznych, kontaktów gospodarczych oraz inwestycji administracji obwodowej, panem Denisem Denyszczenko i omówili kwestie bezpieczeństwa oraz sytuację humanitarną i gospodarczą w regionie.

  Pan Denyszczenko poinformował o perspektywach regionu, stanie rolnictwa oraz przemysłu. Podkreślił, że priorytetowe kierunki współpracy to rozwój małego i średniego biznesu, współpraca w zakresie ochrony zdrowia, rolnictwa oraz wsparcie niezależnych mediów. Joanna Jurewicz, radca, przekazała informacje o głównych kierunkach i priorytetach polskiej pomocy rozwojowej oraz wsparciu humanitarnym dla osób dotkniętych wojną we wschodniej Ukrainie.

   

   

  Delegacja przekazał dla oddziału chirurgii bloku operacyjnego miejskiego szpitala w mieście Rubieże, gdzie przebywa 6 tysięcy przesiedleńców wewnętrznych, nowoczesny sprzęt medyczny do laparoskopii. Projekt realizowany był w ramach programu małych grantów ambasady RP w Kijowie.  

  Główny lekarz szpitala, pan Eduard Krawczenka podziękował za wsparcie oraz podkreślił, że dzięki otrzymanemu wyposażeniu czas przebywania pacjentów w szpitalu po operacji skróci się z 7 - 10 do 3 – 4 dni.    

   

   

   

  Polska Pomoc Rubizne1
  Polska Pomoc Rubizne2
  Polska Pomoc Rubizne3
  Polska Pomoc Rubizne4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: