close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • INFORMACJE WIZOWE DLA OBYWATELI POLSKICH

 • Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że z dniem 15 maja 2008 r. władze Federacji Rosyjskiej wprowadzają wobec obywateli polskich obowiązek wizowy przy podróżach tranzytowych przez terytorium Federacji Rosyjskiej.

   

  Strona rosyjska poinformowała notą, że z tą datą przestaje obowiązywać ustęp 2 artykulu 5 (dot. tranzytowych podróży bezwizowych obywateli polskich) Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o warunkach podróży obywateli Rzeczypospolitej Polskiej i obywateli Federacji Rosyjskiej, podpisanej w Warszawie dnia 18 września 2003 r.

   

  Obywatele polscy podróżujący tranzytem lotniczym przez terytorium Federacji Rosyjskiej zwolnieni są z obowiązku posiadania wiz rosyjskich pod warunkiem posiadania dokumentów uprawniających do wjazdu do państwa docelowego oraz biletu lotniczego z potwierdzoną datą wylotu z przesiadkowego portu lotniczego na terytorium Federacji Rosyjskiej w ciągu 24 godzin od chwili przybycia. Osoby te nie mogą w tym czasie opuszczać strefy tranzytowej portu lotniczego. 

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: